No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Arbëria blindon talentët e ekipit

Arbëria blindon talentët e ekipit

Arbëria e Dobrajës po mendon në periudha afatgjate.

Klubi lipjanas ka njoftuar sot se ka nënshkruar kontrata me tre talentë tř klubit.

Bëhet fjalë për Drin Zhegrova, Albin Uka dhe Shkodran Uka.

Njoftimi i klubit

Kemi kënaqesinë të ndajmë këtë lajm shumë të lumtur për ne, me ju!
Sot klubi KF Arbëria ka nënshkruar kontartë afat gjate me tre talentët e dalur nga akademia e futbollit të Arbërisë.
Ata janë tre djem të rritur në fshatin Dobrajë, dhe pjesë e shkollës së futbollit KF Arbëria në të gjitha grupmoshta.

Drin Zhegrova ( 16 ) , i cili luan në poziten e qendër sulmuesit dhe është një futbollist i talentuar dhe i diciplinuar, i cili ka shumë për të dhënë në të ardhmën!

Albin Uka ( 15 ) , luan në pozitat e mbrojtës dhe mesfushor, pa dyshim i talentuar dhe i diciplinuar me një të ardhme të ndritur.

Shkodran Uka ( 17 ) , i cili luan si sulmues krahu, një talent i pa diskutueshëm dhe i diciplinuar!

Djelmoshat tanë pa asnjë dyshim që shumë shpejtë do të jenë krenaria jonë, dhe meritojnë gjithë mbeshtetjen dhe kurajon e të gjithëve.

Një falenderim në veçanti për trajnerët e grupmoshave të akademisë, të cilët po bëjnë një punë të madhe në nxjerrjën e talentëve të së ardhmës.

KF Arbëria ju dëshiron mirëseardhje në kategorinë senior të klubit, duke uruar shëndet dhe suksese.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

LeBron i kundërpërgjigjet ashpër suedezit të Milanit, “hap zjarr” ndaj Ibrës

LeBron James ka kundërshtuar pretendimin e Zlatan Ibrahimovic se sportistë si ai duhet ta mbajnë larg politikën. Sulmuesi i Milanit e thumboi ikonën e...

Recent Comments