No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pochettino prezantohet si “gjeneral” te PSG

Pochettino prezantohet si “gjeneral” te PSG

Mauricio Pochettino është rikthyer pas 17 viteve te PSG. Argjentinasi luajti tre sezone në kryeqytetin francez (2000-2003), teksa tani ka nisur punën si trajner i kampionëve të Francës. 48-vjeçari ka zhvilluar stërvitjen e parë me ekipin e ri dhe menjëherë ka vendosur një rregull të ri.

“Boll me të qeshura, iku koha e marrëzive dhe gallatave. Dua seriozitet maksimal“, janë fjalët e thëna të Pochettinos në stërvitjen e parë me PSG. RMC Sport raporton se seanca e parë stërvitore ka zgjatur 45 minuta dhe është fokusuar te ngarkesa e lartë fizike.

Objektivi i madh i klubit kryeqytetas është fitimi i Champions League, trofe që nuk është fituar kurrë. Pochettino do të debutojë si trajner i PSG-së të mërkurën në mbrëmje në transfertën ndaj St Etiene, sfidë për llogari të javës së 18-të të kampionatit francez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

LeBron i kundërpërgjigjet ashpër suedezit të Milanit, “hap zjarr” ndaj Ibrës

LeBron James ka kundërshtuar pretendimin e Zlatan Ibrahimovic se sportistë si ai duhet ta mbajnë larg politikën. Sulmuesi i Milanit e thumboi ikonën e...

Recent Comments