No menu items!
Ballina KRYESORE City fundos Chelsean

City fundos Chelsean

Manchester City ka marrë një fitore bindëse dhe të rëndësishme në Premier League.

Qytetarët, në fakt, kanë mundur 3-1 Chelsea-n në Stamford Bridge dhe janë ngjitur në vendin e pestë të renditjes me 29 pikë.

Një fitore që është siguruar në 34 minuta nga lojtarët e Pep Guardiola-s falë golave të Gundogan (18′), Foden (21′) dhe De Bruyne (34′).

Belgu ka shënuar katër gola kundër Chelsea-t në Premier League; numri më i madh i golave i shënuar nga një ish-lojtar kundër Bluve në kampionat.

Goli i ngushëllimit për vendasit është shënuar nga Hudson-Odoi (92′).

Tjetër rezultat zhgënjyes për londinezët, që tani kanë zbritur në vendin e tetë të renditjes me 26 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments