No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Pesë klube duan David Alaba, ëndrra e tij është Reali

Pesë klube duan David Alaba, ëndrra e tij është Reali

David Alaba nuk do të rinovojë me Bayern Munich, që ka vendosur ta mbajë mbrojtësin deri në fund të kontratës dhe më pas ai do të largohet me parametra zero.

Kërkesat ekonomike të menaxherit të austtakut kanë qenë shumë të larta, madje në një prej takimeve nuk kanë munguar edhe debatet mes Pino Zahavi dhe Hasan Salihamidzic.

Alaba gjatë kësaj periudhe ka pasur propozime të ndryshme dhe janë pesë klube që kanë kërkuar informacion në lidhje me transferimin e tij në janar ose në verë.

Vetë mbrojtësi i kampionëve të Europës e ka një dëshirë. Ai synon të transferohet te spanjollët e Real Madrid, sikurse shkruan gazetari Fabrizio Romano, në verë si lojtar i lirë. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments