No menu items!
Ballina KRYESORE Mourinho sulmon Premier League: Nisi shtrembër që në fillim, ka shumë padrejtësi

Mourinho sulmon Premier League: Nisi shtrembër që në fillim, ka shumë padrejtësi

Pas sulmit jo shumë të maskuar disa ditë më parë përmes Instagram-it, José Mourinho është kthyer për të kritikuar ashpër Premier League dhe mënyrën si po e trajton emergjencën e Covid-19. Trajneri i Tottenham në konferencën për shtyp komentoi vendimin për ta filluar sezonin për Manchester City dhe Manchester United me një ndeshje të vonuar, pra një lojë më pak.

Çështja e shtyrjes së ndeshjeve është rikthyer në vëmendje pasi Premier League vendosi të pezullojë Manchester City-Everton dhe Tottenham-Fulham ditët e fundit: “Eshtë një sezon i veçantë, që luhet në rrethana të veçanta. Duhet të themi që gjithçka është e planifikuar dhe duhet zbatuar, sepse nëse nuk e bëjmë, është më mirë të mos përfshihemi. Mendoj se sezoni ishte i gabuar që nga fillimi.

Përse? Ngaqë ta fillosh një sezon me dy klube, që kanë nga një ndeshje më pak, është e gabuar. Sezoni filloi në shtator dhe ne e dinim vetëm në javën e fundit të dhjetorit kur do të luhen dy ndeshjet në fjalë. Tani ka ndodhur shtyrja me ndeshje të tjera. Ka kaq shumë gjëra të padrejta”.

Mourinho gjithashtu shpjegoi arsyet pse, në idenë e tij, shtyrja e ndeshjes kundër Fulham ishte joprofesionale nga ana e Premier League: “Nuk ishte profesionale. Ne e kishim përgatitur veten në një mënyrë të caktuar. Stërvitjet kishin qenë të ndryshme. Njerëzit mendojnë se na shkoi mirë, por do të kishte shkuar mirë vetëm nëse mund ta kishim organizuar javën ndryshe”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments