No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR “Sa bukur nëse kthehemi në Serie A”, agjenti i Jorginhos flet hapur

“Sa bukur nëse kthehemi në Serie A”, agjenti i Jorginhos flet hapur

Emri i Jorginhos lidhet gjithmonë me një rikthim në Itali, aty ku shkëlqeu me Napolin. Mesfushori i kombëtares së kaltër ka kontratë me Chelsea deri në verën e vitit 2023.

Për momentin ndodhet për mrekulli në Londër, por së ardhmes nuk i dihet kurrë. Agjenti i 29-vjeçarit italo-brazilian, Joao Santos lëshon një sinjal për klubet e Serie A në deklaratën e dhënë për Radio Kiss Kiss.

Ky vit ka qenë i shkëlqyer për Jorginho, edhe në kombëtare ka dhuruar paraqitje shumë pozitive. Verën e ardhshme është Euro 2021 dhe kam besim se do të paraqitet shumë mirë me Italinë.

Chelsea? Ekipi nuk ka një renditje të mirë në kampionat, por janë një skuadër e re dhe kanë nevojë për kohë për t’u konsoliduar. Sa i përket së ardhmes, mund të them që do na pëlqente një rikthim në Serie A“, deklaron menaxheri i mesfushorit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments