No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventus gati për rinovimin, megaofertë për Dybala

Juventus gati për rinovimin, megaofertë për Dybala

Nga Argjentina, pikërisht nga faqja e internetit e “Olè”, mbërrijnë informacione mbi situatën kontraktuale të Paulo Dybala. Një bllokim mes Juventusit dhe numrit 10, i destinuar të lirohet në shkurt. Me merkaton dimërore të mbyllur, menaxhmenti bardhezi do të ulet me argjentinasin, duke i propozuar një mega-marrëveshje prej 10 milionë eurosh në vit, me mundësinë e shtimit të më shumë se 2 milionë të tjera, si produkt i një seri premiosh. Të gjitha deri në vitin 2027.

Palët duhet të fillojnë të flasin në shkurt për shkak të numrit të angazhimeve dhe ndeshjeve të planifikuara në janar. Përplasjet e drejtpërdrejta me Milanin dhe Interin për “Scudetto”, finalja e Superkupës së Italisë (20 janar) kundër Napolit; të gjitha në funksion të 1/8 finale të Ligës së Kampionëve, kundër Porto, janë angazhime që kërkojnë përqendrim maksimal. Pastaj, me kalimin e tyre do të bëhet “kryefjalë” ronovimi i “Joya” të kampionët e Italisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Reali me shumë mungesa të rëndësishme ndaj Liverpoolit, kjo është lista e të ftuarve

Liverpooli e pret Real Madridin në ndeshjen kthyese të çerekfinales në Ligën e Kampionëve. Mbretërit shënuan fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë në shtëpi,...

Italia rrezikon përjashtimin nga vendet organizatore të Evropianit, kjo është arsyeja

Italia, një nga vendet organizatore të Kampionatit Evropian të futbollit rrezikon të përjashtohet nga UEFA. Shtëpia më e madhe...

Pa vdekjen me sy 21 vjeç, mjekët donin t’i hiqnin gjysmën e mushkërive. Zbulohet drama e Thiago Silva

Thiago Silva ishte vetëm 21 vjeç kur, si një lojtar i ri premtues te Dinamo e Moskës, zbuloi se ishte sëmurë me tuberkuloz. Ishte...

Recent Comments