No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Nga Casillas te De Rossi; ja emrat e mëdhenj që u tërhoqën...

Nga Casillas te De Rossi; ja emrat e mëdhenj që u tërhoqën nga futbolli më 2020

Viti 2020 po mbyllet. Mesnatën e ditës së nesërme do t’i themi lamtumirë një viti për t’u harruar, sidomos në aspektin shëndetësor, ku Covid-19 gjunjëzoi botën, mori jetën e miliona njerëzve, ndërsa qindra-miliona të tjerë luftuan me infeksionin e rrezikshëm. Kushtëzimeve të shumta, madje edhe bllokimit, nuk i shpëtoi as futbolli.

Me daljen e vaksinës, shpresat janë që pandemia të vihet nën kontroll dhe brenda vitit 2021 të rikthehemi sadopak në normalitet. Do të jetë e vështirë, por shpresat nuk duhen humbur. Ndërkohë, në vitin që po mbyllet, disa emra të njohur të futbollit vendosën “t’i varnin këpucët në gozhdë”. Më poshtë, le të rishikojmë fytyrat e atyre lojtarëve që i thanë lamtumirë futbollit të luajtur.

Iker Casillas

Aritz Aduriz

Mario Gomez

Javier Mascherano

Vincent Kompany

Fernando Gago

Daniele De Rossi

Gabi

Pablo Zabaleta

Alexandr Hleb

Claudio Pizarro

Giampaolo Pazzini

Stephan Lichtsteiner

Alessandro Matri

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments