No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zyrtare: PSG shkarkon trajnerin Tuchel

Zyrtare: PSG shkarkon trajnerin Tuchel

Thomas Tuchel zyrtarisht nuk është më trajner i PSG. Në media ishte bërë fakt që ditën e Krishtlindjes, por klubi francez nuk kishte dalë me komunikatë. Sot ka ndodhur dhe pritet që vendin e trajnerit gjerman ta zërë argjentinasi Mauricio Pochettino, i cili në të shkuarën ka qenë në krye të Tottenham.

“Pas një analize të plotë të situatës sportive, PSG mori vendimin të ndërpresë kontratën me Thomas Tuchel. Gjermani mbërriti në stilin e Parisit në korrik të vitit 2018 dhe e drejtoi skuadrën kryeqytetase 127 herë, me një rekord fitores në 95 ndeshje, 12 barazime dhe 20 humbje (342 gola të shënuar dhe 109 gola të pësuar).

Ai udhëhoqi PSG deri në finalen e Champions League gushtin e kaluar, hera e parë që ndodhte në historinë e klubit”, shkruhet në një pjesë të njoftimit të PSG, që përmend edhe trofetë e fituara. Në lidhje me Tuchel ka folur edhe presidenti Nasser Al-Khelaifi.

“Do të doja të falënderoja Thomas Tuchel dhe stafin e tij për gjithccka që i kanë dhënë klubit. Thomas punoi me shumë energji dhe pasion dhe sigurosht që do t’i kujtojmë kohërat e bukura që kemi ndarë së bashku. I uroj më të mirën për të ardhmen e tij”, është shprehur numri një i klubit francez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments