No menu items!
Ballina KRYESORE Xhaka shënon supergol, Arsenali mposht Chelsean

Xhaka shënon supergol, Arsenali mposht Chelsean

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të Topçinjve dhe me më shumë raste të krijuara, ndërsa arritën t’i shënojë edhe dy gola.Goli i parë i ndeshjes erdhi pas 35-të minutave lojë dhe ishte Alexandre Lacazette, i cili shënoi nga pika e bardhë për 1-0.Kur pritej që ekipet të shkonin në pushim, në skenë doli mesfushori shqiptar, Granit Xhaka (44’), i cili shënoi një supergol nga goditja e dënimit rreth 25 metra për 2-0.Në pjesën e dytë u zhvillua lojë më e barabartë, por vendasit edhe pse ishin më konkret duke pasur raste më të pastra, shënuan vetëm një herë, po aq sa mysafirët. Goli i parë në këtë pjesë erdhi në minutën e 56-të dhe ishte Bukayo Saka që shënoi gol të bukur për 3-0.Arsenali pati raste të mira me anë të Lacazette (83’) dhe Mohamed Elneny (84’), por goditja e sulmuesit u prit nga portieri, ndërsa goditja e mesfushorit u ndal nga traversa.Pas këtij goli, Chelsea arriti të dalë në një sulm të mirë dhe të shënojë me anë të Tammy Abraham (86’) për 3-1, por ky doli të ishte gol i fundit dhe i rezultatit përfundimtar, pasi Jorghinho dështoi të shënojë në shtesë nga penalltia, e cila iu prit nga Bernd Leno.Pas kësaj fitore, Arsenali ngjitet në pozitën e 14-të me 17 pikë, ndërsa Chelsea zë vendin e gjashtë me 25 pikë.Në ndeshjen e ardhshme, Topçinjtë udhëtojnë te Brighton, teksa Blutë e presin Aston Villan.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments