No menu items!
Ballina KRYESORE De Boer: Inter kishte probleme, tre trajnerët pas meje kishin të njëjtin...

De Boer: Inter kishte probleme, tre trajnerët pas meje kishin të njëjtin fat

Në vitin 2016, trajneri aktual i Holandës, Frank De Boer qëndroi në krye të Interit për vetëm 14 ndeshje, ku fitoi vetëm 5 prej tyre dhe humbi 7. Së fundmi në mediet italiane holandezi i është kthyer asaj periudhe të vështirë.

Ai shprehet se periudha kur ndodhej te Interi ishte e keqe për vetë klubin dhe trajnerët që e pasuan patën të njëjtin fat me të. Ndërkohë flet edhe për aventurën negative te Crystal Palace dhe shprehet se donte të largonte disa lojtarë.

“Inter dhe Crystal Palace? Ishin situata të pakrahasueshme. Te Interi ishte kohë shumë e shkurtër, në atë kohë asnjë trajner nuk ishte i suksesshëm atje. As tre trajnerët që ishin pas meje (Vecchi, Pioli dhe Spalletti).

Padyshim që duhet t’i kisha bërë gjërat ndryshe, por dinamika rreth klubit ishte e komplikuar. Në Crystal Palace ishte ndryshe. Te Crystal Palace ishte ndryshe. Do të doja të largoja disa lojtarë të vjetër, por ata kishin akoma ndikim në klub”, u shpreh De Boer.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments