No menu items!
Ballina KRYESORE KB Trepça me trajner të ri

KB Trepça me trajner të ri

Pak orë pas largimit të Neven Plantakut, KB Trepça ka zyrtarizuar ardhjen e trajnerit të ri. 

Trajneri nga Turqia, Serhat Sehit do ta zëvendësojë Plantakun në postin e trajnerit deri në fund të këtij edicioni.

Lajmin e ka konfirmuar të enjten skuadra e Trepçës në rrjetin social “Facebook”.

“Në krye te shtabit teknik klubi ka angazhuar trajnerin turk Serhat Sehit, i cili do ta udhëheqë ekipin deri në përfundim të sezonit. Serhat Sehit në supet e veta ka përvojë si ndihmëstrajner i Përfaqësueses A të Turqisë, si dhe ka udhëhequr disa ekipe në ligën e parë turke”, thuhet në njoftim.

Sehit do të jetë trajneri i dytë turk në Superligën e Kosovës në basketboll pasi ditë më parë edhe Ylli e angazhoi Fatih Emre Gezerin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments