No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Edvin Kuç flet për ndeshjen më të mirë dhe ndeshjen më të...

Edvin Kuç flet për ndeshjen më të mirë dhe ndeshjen më të dobët

Edvin Kuc është ambientuar mirë në futbollin kosovar dhe po bën paraqitje të jashtëzakonshme me fanellën e Ballkanit.

Kuc është ndër mesfushorët më të mirë në vendin tonë dhe bën dallimin në ndeshjet ku ai luan.

Pas përfundimit të vitit 2020, Kuc ka shpalosur ndeshjen e tij më të mirë dhe më të dobët të këtij viti.

Ai ka theksuar se ndeshja e tij më e mirë ka qenë ajo ndaj Prishtinës, ku skuadra e tij fitoi në minutat e fundit me përmbysje nga 0:1 në 2:1.

“Ndeshja më e mirë është kundër Prishtinës, ku përmbysëm rezultatin në minutat e fundit”, tha Edvin Kuc për ‘Blic Sport’.

Sa i përket ndeshjes më të dobët, Kuc nuk e veçon ndonjë – por thotë se të gjitha takimet që i ka humbur kanë qenë të dobëta dhe se nuk mund të pajtohet me humbjet.

“Ndeshjet më të dobëta ishin ato që nuk i kemi fituar, nuk më pëlqejnë humbjet dhe e kam të vështirë me to”, përfundoi Kuc.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments