No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Askush si Milani, skuadra e vetme e pamposhtur në Top-5 ligat evropiane

Askush si Milani, skuadra e vetme e pamposhtur në Top-5 ligat evropiane

Disfata (0-3) në shtëpi kundër Fiorentinës është një goditje e rëndë për ambiciet e Juventusit, i cili dje humbi 6 pikë, duke llogaritur edhe ato që iu hoqën nga CONI, të cilat i fitoi në tavolinë për ndeshjen e diskutueshme kundër Napolit. Ajo do të luhet.

Por, disfata e djeshme, përveç se është e para nën drejtimin e Pirlos në Serie A, ka një vlerë të veçantë, sidomos për kryesuesit e Milanit, të cilët kanë mundësinë e distancimit nga bardhezinjtë, në rast suksesi ndaj Lazio.

Në fakt, kuqezinjtë janë skuadra e vetme ende e pamposhtur në pesë ligat kryesore europiane (La Liga, Premier League, Serie A, Bundesliga dhe Ligue 1), me 9 fitore dhe 4 barazime në 13 ndeshjet e zhvilluara deri më tani, me mundësinë për ta mbyllur vitin 2020 kështu.

Kohët e fundit, megjithatë, Milani rrezikoi seriozisht: ndaj Parmës u desh një silur i Hernandez në fund për të shmangur humbjen, ndërsa në “Ferraris” ishte Kalulu, ai që parandaloi Genoa të ngazëllohej për fitoren.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments