No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Llapi përforcohet me mesfushor

Llapi përforcohet me mesfushor

Skuadra e Superligës së Kosovës, K.F.Llapi ka prezantuar blerjen e re, mesfushorin Almedin Klinaku i cili erdhi nga skuadra e KEK-ut.

Klinaku është mesfushor i krahut të djathtë si dhe mesfushor ofanziv i lindur më 16.12.2002.

“Lojtari ka ardhur te KF. Llapi pasi trajneri Tahir Batatina e kishte ndjekur nga afër dhe kishte kërkuar transferimin e tij.”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e klubit.

Klinaku ka nënshkruar kontratë e cila skadon në vitin 2025.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments