No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Derbi i fundit i stinorit mbyllet pa fitues

Derbi i fundit i stinorit mbyllet pa fitues

Derbi në Superligën e futbollit kosovar mes Prishtinës dhe Dritës ka përfunduar me rezultat të barabartë, 1-1.

Vendasit ishin të parët që kaluan në epërsi përmes futbollistit Besnik Krasniqi, i cili në fund të pjesës së parë nga pika e bardhë u tregua i saktë.

Gol nga pika e bardhë kanë shënuar edhe mysafirët.

Në minutën e 83-t, Fidan Gërbeshi barazoi shifrat në 1-1.

Drita vazhdon ta mbaj pozitën e parë në tabelën e Superligës me 41 pikë ndërsa Prishtina mbetet në të 3-n, me 32 sosh.

Artikulli paraprakHila: Ky ishte het-triku im i parë në karrierë
Artikulli i ardhshëm

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments