No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Hila: Ky ishte het-triku im i parë në karrierë

Hila: Ky ishte het-triku im i parë në karrierë

Ballkani u mposhtë thellë nga Gjilani në stadiumin e qytetit në Suharekë.

4-0 ishte rezultati përfundimtar me Ardit Hilën që ishte në top-formë dhe realizoi het-trik teksa një gol e realizoi edhe Darko Nikaq.

E pikërisht disa fjalë pas mbarimit të ndeshjes i pati edhe mesfushori i ardhur këtë sezon, Ardit Hila.

“Normalisht nga rëndësia e ndeshjes, jam shumë i lumtur dhe për het-trikun tim të parë në karrierë, por edhe për skuadrën që morëm një rezultat shumë pozitiv. Është e vërtetë se është fitorja e parë në Suharekë, pasi dje trajneri na tregoi se këtu skuadrat nuk kanë fituar moti. Ishim të përgatitur për të luajtur mirë dhe ja dolëm”

“Si në çdo skuadër kur ka ndryshim trajnerësh ndryshon edhe atmosfera në ekip, besoj se do e marri topin e ndeshjes nëse ma japin. ” – përfundoi futbollisti.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments