No menu items!

Ballkani VS Gjilani, super ndeshja do të zhvillohet sot në Suharekë.

Ndeshja e mbetur e xhiros së 12 në Superligës me Ballkanit dhe Gjilanit do të zhvillohet nga ora 12:30.

Ballkani i Ismet Munishit vjen në këtë ndeshje pas humbjes nga FC Prishtina në “Fadil Vokrri”.

Objektivi i vetëm, për të qëndruar në hap me Dritën dhe për të luftuar natyrisht për titull, janë tri pikët.

Në anën tjetër, Gjilani që pas disa humbjeve u rikthye të fitoret në Superligë, kërkon të vazhdojë me të njëjtin ritëm.

Aktualisht, Ballkani renditet i dyti me 38 pikë, dy më pak se Drita, derisa Gjilani në vendin e katërt me 26 pikë, pesë më pak se Prishtina në vendin e tretë. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments