No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lewa është lojtari i vitit, lë pas Messin e Ronaldon

Lewa është lojtari i vitit, lë pas Messin e Ronaldon

Robert Lewandowski është shpallur lojtari më i mirë i vitit 2020. Topi i Artë mungonte këtë sezon, por polaku fitoi çmimin “The Best” të akorduar nga FIFA.

Sulmuesi i Bayern Munchen e fitoi këtë çmim për herë të parë në karrierë duke lënë pas vetes Leo Messin dhe Cristiano Ronaldon. Të dy ishin finalistë, por nuk fituan.

Një çmim i merituar nga lojtari i Bayernit që ka kaluar një supersezon dhe ka fituar gjithçka në këtë edicion futbollistik.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments