No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kandidati për president përjashton kthimin e Neymar te Barça

Kandidati për president përjashton kthimin e Neymar te Barça

Kandidati presidencial i Barcelonës, Victor Font, i ka thënë “Goal” se nuk do të përsërisë gabimet e kandidatëve të mëparshëm, duke bërë premtime të guximshme transferimi, mes zërave se sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Haaland është objektiv i katalanasve. Në vitin 2003, ndërsa Joan Laporta përgatitej të merrte detyrën në “Camp Nou”, një president i ardhshëm tha se do ta merrte David Beckham nga Manchester United, por në fakt kapiteni i Anglisë shkoi drejt rivalëve, Real Madridi.

Font nuk do të bëjë të njëjtën gjë me Haaland: “Është koha e fushatës, kështu që duket normale të dëgjosh për emra të njohur. Sidoqoftë, mbështetësit janë të zgjuar dhe e dinë për herë të parë në histori se nuk ka të bëjë me premtimin e një emri mahnitës, siç ndodhi me Beckham më 2003. Tani duhet të krijojmë interes nga këndvështrime të tjera, ekziston një brez i ri që meriton përgjegjësi dhe kushtet e duhura për vendimet që do të merren”.

Font mbetet një tifoz i madh i sulmuesit 28-vjeçar, Neymar, por nuk mund ta shohë përsëri në Katalonjë: “Unë e dua atë si lojtar, e shijoj, sepse është talent i pastër, por duhet të jemi realistë. Tani e tutje, klubi do të ketë një udhëheqje të fortë. Përveç kësaj, klubi është si është në aspektin financiar. Neymar ndoshta dëshiron një pagë konkurruese, ne nuk mund të paguajmë për këtë. Përtej këtyre fakteve, nuk mund të harrojmë për shumë aspekte të tjera. Ne jemi Barcelona dhe klubi është më i rëndësishëm se çdo person. Neymar na la, ai e paditi vazhdimisht FCB, mendoj se kjo zgjedhje është e qartë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments