No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita vuan, por kalon tutje në garat e kupës

Drita vuan, por kalon tutje në garat e kupës

Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll. Kampionia e Kosovës, Drita, ka vuajtur jo pak në duel me Trepçën, të cilën në fund  e mposhti me rezultatin e ngushtë 2-1. Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Ligës së Tretë, Prizrenin me rezultat të thellë 0-4. Jo lehtë kalimin tutje e kanë siguruar edhe Arbëria dhe Trepça’89, të cilat si mysafire fituan ndaj Ramiz Sadikut përkatësisht Vëllaznimit.

Rezultatet
Prizreni – Feronikeli      0-4
Drita – Trepça                  2-1
Ramiz Sadiku – Arbëria       1-2
Vëllaznimi – Trepça ‘89   1-3
Vushtria – Drenica           0-1

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments