No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina kalon me lehtësi në 1/8 e finales, Flamurtari vetëm pas vazhdimeve

Prishtina kalon me lehtësi në 1/8 e finales, Flamurtari vetëm pas vazhdimeve

Sot janë zhvilluar 6 ndeshje në kuadër të 1/16 së finales së Kupës së Kosovës në futboll.

Në 4 prej takimeve luajtën skuadrat e Superligës, nga të cilat vetëm Besa dështoi të fitonte përballë Istogut, ndërsa të tjerat e kryen me sukses detyrën.

Prishtina fitoi lehtë ndaj rivalit lokal të Ligës së Tretë, Kosova VR, me rezultat 6:2, por aq lehtë nuk e patën Ballkani dhe Llapi të cilat u deshë të djersiten shumë për ta kaluar raundin.

A&N vazhdoi me formën fantastike duke demoluar në shtëpi Kikën, ndërsa Flamurtari fitoi me vështirësi kundër Drenasit dhe atë vetëm pas vazhdimeve. Nesër do të luhen edhe pesë takime të tjera në kuadër të Kupës, e përsëri në katër prej tyre do të luajnë skuadrat e Superligës.

Rezultatet përfundimtare:

Besa – Istogu 0-2

Flamurtari  – Drenasi 1-1, 2-1 pas vazhdimeve

A&N – Kika 5-1

Dardana – Ballkani 0-1

Kosova VR – Prishtina 2-6

Onix – Llapi 2-4

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments