No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina dhe Ballkani nisin rrugëtimin drejt kupës, sot luhen gjashtë ndeshje

Prishtina dhe Ballkani nisin rrugëtimin drejt kupës, sot luhen gjashtë ndeshje

Sot do të zhvillohen gjashtë ndeshje në kuadër të rrethit të 1/16 të Kupës së Kosovës në futboll.

Kampioni aktual në këtë kompeticion, Prishtina, do të luajë me klubin Kosova VR nga Prishtina,.

Finalisti i edicionit të kaluar, Ballkani, udhëton në Kamenicë për t’u përballur me Dardanën.

Udhëtim aspak i lehtë edhe për Llapin, që luan në Istog kundër Onixit.

Ekipi tjetër elitar, Besa, zhvillon derbin rajonal kundër Istogut.

Në dy duelet tjera takohen Flamurtari – Drenasi dhe A&N – Kika.

KUPA E KOSOVËS – SOT 

12:30 Kosova VR – Prishtina

12:30 Dardana – Ballkani

12:30 Onix – Llapi

12:30 Besa – Istogu

12:30 Flamurtari – Drenasi

12:30 A&N – Kika

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments