No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ndërron jetë gazetari sportiv, Avni Shabani

Ndërron jetë gazetari sportiv, Avni Shabani

Ka ndërruar jetë gazetari i mirënjohur sportiv, Avni Shabani.

Ai ka qenë gazetar shumëvjeçar në gazetën Rilindja, pastaj në Radio Kosovë dhe disa vite edhe drejtor i Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport në Ferizaj.

“Sapo ndërroi jetë, kolegu dhe miku im, Avni Shabani. Prehu në paqe njeri me zemër dhe shpirt te bardhë”, ka shkruar kolegu i tij nga Radio Kosova, Edmond Thaçi.

Shabani ka qenë kontribues i madh në kohën e Gjeneratës së Republikës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments