No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rihapja e stadiumeve në Itali, Ministri Spadafora: Jemi ende shumë larg!

Rihapja e stadiumeve në Itali, Ministri Spadafora: Jemi ende shumë larg!

Futbolli po vazhdon të luhet përpos se jetojmë në një kohë pandemie, por stadiumet vazhdojnë të qëndrojnë të mbyllura për tifozët. Kjo situatë është edhe në Itali dhe Ministri i Sporteve, Vincenzo Spadafora, është i bindur se jemi ende shumë larg një lajmi pozitiv.

Kujtojmë që në Serie A u lejuan 1000 tifozë në çdo ndeshje në fillimin e sezonit dhe më pas do të kishte një rishikim tjetëe të situatës në muajin tetor. Shifrat e infektimeve u rritën sërish dhe stadiumet vazhdojnë të mbyllura. Ministri Spadafora u pyet në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të vitit në Itali dhe ai nuk dha asnjë përditësim të situatës.

“Ne jemi duke punuar me Komitetin Shkencor Teknik për një rihapje sa më shpejt që të jetë e mundur. Edhe pse tani është shumë herët për të diskutuar me numrat që kemi. Unë nuk do të bëj asnjë njoftim për momentin”, është deklarata e Ministrit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments