No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sokoli tregon objektivin me Gjilanin

Sokoli tregon objektivin me Gjilanin

Trajneri i sapozgjedhur i SC Gjilanit, Bylbyl Sokoli në emisionin “Dueli Sportiv” ka folur për objektivat që ka me skuadrën e tij të re.

Ai ka thënë se pretendimet e tyre janë për kreun e tabelës dhe me ndeshje që karakterizohet me punë dhe disiplinë.

“Ne kemi biseduar me presidentin, me dy drejtorët para se gjithash të krijojmë një skuadër konkurente, cilësore, e cila do të shkon në çdo ndeshje për fitore. E cila do të karakterizohet me punë me disiplinë. Këto janë synimet tona. Nuk ka ngarkesa, nuk ka kërkesa me çdo kusht me shku ne luftë për titull, në luftë për Kupë. Kuptohet që pretendimet tona janë për pjesën e epërme të tabelës”, ka thënë Bylbyl Sokoli. Ai ka theksuar se skuadra e tij nuk ka nevojë për përforcime në afatin e janarit, pasi ka fond të mjaftueshëm dhe cilësor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments