No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shorti i Europa Leagues, Milani udhëton në Beograd

Shorti i Europa Leagues, Milani udhëton në Beograd

Shorti i Europa League nisi në orën 13:00 pasi u hodh fillimisht përpara tij ai i Champions League.

Raundi me eliminim direkt do të ketë 32 skuadra, nga të cilat 8 që zbritën nga Champions League dhe të tjerat e kualifikuara nga grupet e Europa League si të para dhe të dyta.

Sakaq, vazot u ndanë në “kokë grupi” dhe “jo kokë grupi” si zakonisht. Milani ka peshkuar Crvena Zvezda, skuadra serbe e drejtuar nga Stankovic, teksa duhet thënë edhe se është skuadra që eliminoi Tiranën nga Champions League në turin e dytë kualifikues.

Për Tottenham e Mourinhos hirushja austriake Ëolfsberger, ndërsa Manchester United me Real Sociedad.

Benfica-Arsenal është një tjetër ndeshje interesante, ashtu si Salzburg-Villareal.

Për Roma pengesa është skuadra portugeze Braga.

SHORTI ME ELIMINIM DIREKT

Wolfsberger-Tottenham

Dinamo Kiev-Club Brugge

Real Sociedad-Manchester United

Benfica-Arsenal

Crvena Zvezda-Milan

Anwersa-Glasgow Rangers

Slavia Praga-Leicester City

Salzburg-Villarreal

Sporting Braga-Roma

Krasnodar-Dinamo Zagabria

Young Boys-Bayer Leverkusen

Molde-Hoffenheim

Granada-Napoli

Lille-Ajax

Olympiacos-PSV Eindhoven

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Recent Comments