No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shorti i Championsit: Barcelona-PSG supersfida e 1/8-s, ja tetë çiftet

Shorti i Championsit: Barcelona-PSG supersfida e 1/8-s, ja tetë çiftet

Champions League mëson sot çiftet e 1/16-ve dhe ka sfida mjaft interesante. Barcelona-PSG ëshët sfida që bie në sy më shumë, me katalanasit që do sfidojnë ekipin që vjet doli në finale. Short i pranueshëm për kampionët në fuqi, Bayern Munich, që ndeshet me Lazion.

Rekordemenët e Real Madrid sfidohen nga Atalanta, kurse Liverpool përballet me RB Leipzig. Juventusi gjeti Porton në short, kurse Manchester City gjermanët e Borussia Monchengladbach. Sevilla-Borussia Dortmund është një tjetër sfidë interesante e Champions League.

Çiftet e 1/16 së finales
Borussia Monchengladbach-Manchester City
Lazio-Bayern Munich
Atletico Madrid-Chelsea
RB Leipzig-Liverpool
Porto-Juventus
Barcelona-PSG
Atalanta-Real  Madrid
Sevilla-Borussia Dortmund

Raundi i 1/16-ve është përcaktuar të luhet në datat 16-17 shkurt dhe 23-24 shkurt (ndeshjet e vajtjes) , kurse më 9-10 mars dhe 16-17 mars (ndeshjet e kthimit). Të gjitha sfidat nisin në orën 21:00. Shorti për çerekfinalet dhe gjysmëfinalet hidhet më 19 mars. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Flamurtari triumfon ndaj Dardanës!

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të xhiros së 23-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, me ç’rast janë shënuar...

Munishi pas humbjes nga Llapi: Duhet ta pranojmë nuk luajtëm mirë

Llapi ka marrë një fitore të madhe ndaj Gjilanit sot në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2:0, për ta bërë vazhdimin...

Batatina “thumbon” Gjilanin: “Ndërresat vija vija, kur dojmë vijmë ju mujm te shpija”

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur tejet i lumtur me fitoren e sotme të skuadrës së tij ndaj Gjilanit. Madje, ai...

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Recent Comments