No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Morina: Një pikë shumë e madhe për ne

Morina: Një pikë shumë e madhe për ne

Trajneri i Arbërisë, Arbnor Morina është shprehur i lumtur që skuadra e tij doli e pamposhtur nga dueli me kampionin në fuqi, teksa ka folur edhe për bilancin e skuadrës së tij në këtë stinori. “Një pikë shumë e madhe sepse kemi luajtur kundër njërës prej pretendentëve për titull, ekip që na ka prezantuar denjësisht edhe në arenën ndërkombëtare. Neve na karakterizon loja kolektive, por që kemi disa individë që e kanë kuptuar që kualitetin e tyre individual duhet ta shkrijnë në ekip dhe këtë po e bëjnë shumë mirë. Almir Kryeziu ka kualitet të madh e Andi Thaqi është pjesë e Arbërisë që nga viti i kaluar ndërsa sot tregoi edhe njëherë cilësitë që ka, por të gjithë djemtë edhe sot kanë treguar se individualiteti dhe egoja e tyre shkrihet në pjesën tjetër të ekipit. Bilanci i këtij stinori? Gjithsesi i kënaqur, por në brendësi edhe unë edhe lojtarët e edhe kryesia, në bazë të asaj ecurisë që ka qenë nëpër ndeshje mund të na mbetet zhig edhe për një apo dy pikë, por duke pasur parasysh se jemi ekip i ri në Superligë duhet të jemi të kënaqur”, ka theksuar Morina, skuadra e të cilit e mbyll stinorin vjeshtor në pozitën e gjashtë, me 21 pikë nga 18 ndeshje.  

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments