No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Duro: Misioni i Bejtullahut ishte t’ia fitonte ndeshjen Llapit

Duro: Misioni i Bejtullahut ishte t’ia fitonte ndeshjen Llapit

Trajneri i Feronikelit, Kloadian Duro ishte i ftuar në emisionin “Sports Show” në Klan Kosova.

Duro së bashku me panelistët e tjerë diskutuan rreth ndeshjeve të këtij vikendi në Superligë.

Duro dha edhe mendimin e tij rreth penalltisë së dhënë në favor të Prishtinës në minutën e fundit të duelit kundër Ballkanit.

“Për mua, për të qenë tamam realist dhe me këto pamje nuk duhej të jepej penallti pasi ishte edhe dinamika e aksionit e edhe lojtari i Prishtinës nuk e kishte topin afër dhe nuk mund të rrezikonte. Gjyqtari duhet të ishte më i qetë në vendimin e tij dhe ta kishte më të qartë, e them se për mua nuk duhej të jepej penallti”, tha Duro.

Ai duke debatuar me panelistët tjerë tha se në Kosovë kampion bëhen skuadrat që ndihmohen nga gjyqtarët.

Duro gjatë analizës së ndeshjes, ka lëshuar akuza të rënda ndaj gjyqtarit Mervan Bejtullahu, duke thënë se ishte misioni i tij që Llapi ta fitonte ndeshjen.

“Misioni i gjyqtarit (Mervan Bejtullahu) ishte që t’ia fitonte ndeshjen Llapit. Nuk ishte penallti në rastin e Maliqit dhe Veliut. Nuk kishte mundësi goli, ishin dy futbollistë tjerë të Feronikelit”, deklaroj fillimisht Duro, duke vazhduar:

“Njerëzit nxitohen menjëherë dhe thonë ‘penallti’, por prit more vëlla. Edhe ndërhyrja nga mbrapa ndaj Hoxhës ishte për të kuq, ishte për t’ia thyer këmbën”, shtoi Duro.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments