No menu items!
Ballina KRYESORE Arbëria merr një pikë të merituar kundër kampionit, Drenica merr një pikë...

Arbëria merr një pikë të merituar kundër kampionit, Drenica merr një pikë në “Riza Lushta”

Skuadra e promovuar sivjet në elitë, Arbëria ka arritur ta marrë një pikë plotësisht të merituar në duel me skuadrën kampione në fuqi dhe lidere të renditjes, Dritën në kuadër të javës së 18-të në Superligë. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Gjilan u mbyll baras 1:1. Të parët në epërsi kaluan vendasit me golin e Kastriot Rexhës nga penalltia në minutën e 36-të. Por, një pikë Arbëria e siguroi duke iu falënderuar autogolit të Namanit, në minutën e 76-të. Pas këtij barazimi Drita mbetet në pozitën e parë, derisa Arbëria ngjitet në pozitën e gjashtë. Ndërkaq, në ndeshjen tjetër në “Riza Lushta”, Trepça’89 dhe Drenica e mbyllën përballjen e tyre pa fitues dhe pa gola. Pa dyshim kjo është një pikë e mirëseardhur për skuadrën kuqezi nga Skenderaj, e cila kishte hyrë në një seri të rezultateve negative.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Flamurtari triumfon ndaj Dardanës!

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të xhiros së 23-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, me ç’rast janë shënuar...

Munishi pas humbjes nga Llapi: Duhet ta pranojmë nuk luajtëm mirë

Llapi ka marrë një fitore të madhe ndaj Gjilanit sot në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2:0, për ta bërë vazhdimin...

Batatina “thumbon” Gjilanin: “Ndërresat vija vija, kur dojmë vijmë ju mujm te shpija”

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur tejet i lumtur me fitoren e sotme të skuadrës së tij ndaj Gjilanit. Madje, ai...

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Recent Comments