No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Reali fiton derbin dhe tregon kush është kampioni, por Atletico mbetet i...

Reali fiton derbin dhe tregon kush është kampioni, por Atletico mbetet i pari

Derbi i Madridit shkon për Real Madridin. Ekipi i trajnerit Zinedine Zidane fitoi pastër ndaj Atleticos me rezultatin 2-0. Një fitore shumë e rëndësishme për “Los Blancos” kjo dhe për vazhdimësinë e sezonit dhe kampionatit.

“Los Blancos” e dominuan sfidën dhe morën një fitore të merituar. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e vendasve, pasi ishte Casemiro që dërgoi topin në rrjetë. Ai shfrytëzoi një harkim të mirë në zonë nga Kroos dhe e dërgoi në rrjetë për 1-0.

Pjesa e dytë pa sërish Realin më kërkues që gjeti dhe golin e dytë. Carvajal lëshoi një silurë që u përplas në rrjetë, pasi Oblak nuk arriti ta ndalë. Mbrojtësi i krahut të djathtë i vuri kapak sfidës. Reali merr 3 pikë të rëndësishme dhe ngjitet në vendin e tretë me 23 pikë. Atletico mbetet e para me 26 pikë dhe një ndeshje më pak.

Rastet dhe golat e ndeshjes i ndiqni këtu

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments