No menu items!
Ballina SUPERLIGA Ramadani: Ishte vështirë me Besën, lëre më me Dritën

Ramadani: Ishte vështirë me Besën, lëre më me Dritën

2-1 në favor të Prishtinës ka përfunduar derbi i sotëm mes tyre dhe Ballkanit.

Golat e Otto John dhe Besnik Krasniqit i mjaftuan për fitore kryeqytetasëve.

Pas ndeshjes, deklaratë dha edhe trajneri vendas, Zekirija Ramadani.

“Penalltitë në minutat e fundit lënë gjithmonë hapsire për trajnerët që pësojnë që të mendojnë se ndoshta nuk ishte penallti, nga vendi ku qendrova unë e pashë që kishte tërheqje ndaj Kryeziut në zonë”

“Në pjesën e parë e patëm më të vështirë pasi që na bëri të vështirë punën Ballkani në fillim, e në pjesën e dytë ndryshuam skemën duke krijuar rastet e tona”

“Jam i kënaqur me kolektivin pasi dhamë maksimumin dhe arritëm të fitojmë kundër Ballkanit që nuk është aspak e lehtë”

“Dua të them se shumë e vështirë ka qenë ndeshja me Besën e as që dua të flas se sa do jetë e vështirë me Dritën”- përfundoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments