No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sherifi: Kemi synimet tona, distanca me Dritën është e madhe

Sherifi: Kemi synimet tona, distanca me Dritën është e madhe

Pas katër humbjeve radhazi, Gjilani është rikthyer te fitoret në elitën e futbollit kosovar, duke e mposhtur Besën, 2:1.

Pas ndeshjes, drejtori Sallah Sherifi i cili e drejtoi Gjilanin edhe sot, ka thënë se skuadra e tij u paraqit mjaft mirë.

“Mendoj që skuadra u paraqit mjaft mirë, Besa është skuadër e re dhe e mirë japin edhe lojë të mirë për të cilën i përgëzoj”, ka thënë Sherifi në “ArtSport”.

“I shpërdoruam disa raste që na vështirësuan punën, mendoj se Bushiçit duhet t’i falen këto gabime pasi ishte i lënduar gjatë dhe nuk ka arritur akoma formën”, tregoi ai.

“Ne si skuadër kemi ambiciet tona, kampionati është i gjatë… distanca me Dritën është shumë e madhe, por do të kërkojmë edhe Kupën edhe renditjen sa më të lartë”, përfundoi Sallah Sherifi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments