No menu items!
Ballina KRYESORE Prishtina humbet përsëri, kësaj here e mposhtë Bashkimi

Prishtina humbet përsëri, kësaj here e mposhtë Bashkimi

Prishtina kursesi nuk po mund të shkëputë serinë negative që është duke e përjetuar, pas humbjes së fundit nga Vëllaznimi, kryeqytetasit kërkonin fitoren dhe pothuaj se ja arritën.

Bashkimi avanconte në tre çerekët, por quditërisht Prishtina u rikthye në qerekun e katërt ku pati avantazh të vogël.

Por prizrenasit nuk lanë befasi dhe rikthyen avantazhin, ndeshja përfundoi 83 – 74 në të mirë të vendasëve.

Lojtarët kryesor të ndeshjes ishin, Mala për Bashkimin, i cili shënoi 23 pikë, ndërsa për Prishtinën Qallaku shënoi 19 pikë dhe Rugova 17 pikë.

Prishtina tani qëndron në vendin e parafundit në tabelë, përkatësisht vendi i shtatë, me nëntë pikë gjithsej.

Bashkimi qëndron në vendin e gjashtë me poashtu nëntë pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments