No menu items!
Ballina KRYESORE Gjilani vuan edhe ndaj Besës, por i jep fund serisë prej katër...

Gjilani vuan edhe ndaj Besës, por i jep fund serisë prej katër humbjeve radhazi

Pas katër humbjeve radhazi, Gjilani është rikthyer te fitoret në elitën e futbollit kosovar. Në stadiumin “Tahir Vokshi”, Gjilani ka qenë mysafir i Besës së Pejës në mesditën e sotme, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 18-të, të cilën e fitoi me vështirësi me rezultat të ngushtë, 1:2. Gerhard Progni (‘2) dhe Darko Nikaç (’62) i realizuan golat e fitores për gjilanasit.

Ndërkaq, golin e vetëm dhe të nderit për vendasit e shënoi Redon Syla në minutën e 77-të të ndeshjes.

Besa e mbyll me humbje stinorin vjeshtor në Superligë, ndërsa Gjilani do ta zhvillojë edhe ndeshjen e mbetur ndaj Ballkanit në fundjavën e ardhshme për ta mbyllur këtë etapë në elitë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments