No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ferizaj kalon në 1/8 e Kupës së Kosovës

Ferizaj kalon në 1/8 e Kupës së Kosovës

Me ndeshjen ndërmjet Vitisë dhe Ferizajt që u zhvillua në stadiumin e Hanit të Elezit, ka filluar faza e 1/16 së finales së Kupës së Kosovës. Kalimin në çerekfinale e siguroi ish-skuadra e elitës, Ferizaj, që shënoi fitore me rezultat 3:2. Megjithatë, ferizajasit vuajtën shumë, ngase golin e kualifikimit e realizuan vetëm në minutën e 89-të. Kjo fazë e kupës vazhdon me ndeshjet që luhen nesër ku përballen skuadrat e Ligës së Parë, derisa ndeshjet ku janë të përfshira ekipet e Superligës do të luhen në mesjavë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments