No menu items!
Ballina KRYESORE Besa mposht klubin serb nga Bosnja

Besa mposht klubin serb nga Bosnja

Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas ka shënuar fitore të madhe në Kupën Evropiane.

Besa të shtunën (sot) në palestrën “Karagaçi” në Pejë e mposhti Boracin e Banjallukës me rezultat 24:22.

Pas pjesës së parë Besa kishte epërsi më të thellë, por kishte vështirësi në lojë në pjesën e dytë. Megjithatë e mbajti epërsinë dhe në fund fitoi me dy gola dallim, 24:22.

Ndeshja e kthimit luhet pas një jave në Banjallukë të Bosnjë-Hercegovinës.

Të kujtojmë që tetë vjet më parë e njëjta skuadër kishte fituar ndaj Besës me 9 e 10 gola diferencë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments