No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lirim Kastrati në formacionin e javës në Ligën e Evropës

Lirim Kastrati në formacionin e javës në Ligën e Evropës

Lirim Kastrati shkëlqeu me një gol dhe një asistim në fitoren 3:1 të Dinamo Zagreb ndaj CSKA Moscow, në ndeshjen e xhiros së gjashtë të fazës së grupeve.

Ylli i Kombëtares së Kosovës fillimisht asistoi në minutën e 41’, te goli i Orsic.

Në minutën e 75’, Kastrati arriti edhe të regjistrohej në listën e golashënuesve.

Paraqitja e Kastratit është vlerësuar lartë nga faqet e specializuara për vlerësimin e lojtarëve.

Kastrati është vlerësuar me notë 8.7, dhe ka zënë një vend në formacionin e javës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments