No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Apeli ia konfirmon Robinho-s burgimin me nëntë vjet për dhunimin e një...

Apeli ia konfirmon Robinho-s burgimin me nëntë vjet për dhunimin e një shqiptareje

Gjykata e Apelit në Milan ia ka konfirmuar dënimin me nëntë vjet burgim ish yllit të Brazilit dhe disa skuadrave evropiane, Robinho.

Ai derisa ka qenë pjesë e Milan në vitin 2013 bashke me pesë persona të tjerë akuzohen se kanë dhunuar një 22 vjeçare shqiptare, shkruan FoxSports.

Robinho ka qenë i dënuar në mungesë në nëntor të 2017-ës, ndërsa tash dënimi i është konfirmuar nga Gjykata e Apelit. Po ashtu gjykata ka urdhëruar palët që t’i paguajnë viktimës 60 mijë euro si kompensim i dëmit.

Dhunimi i shqiptares ka ndodhur në një klub nate në Milano.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments