No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Këto ishin fjalët motivuese që Batatina u tha lojtarëve para ndeshjes me...

Këto ishin fjalët motivuese që Batatina u tha lojtarëve para ndeshjes me Arbërinë

Llapi arriti ta marrë edhe fitoren e dytë radhazi duke mposhtur 1-2 në Prishtinë skuadrën e Arbërisë nga Dobraja.

Prençi dhe Selmani realizuan golat e fitores për skuadrën nga Podujeva, e cila arriti që për herë të parë në këtë sezon të rreshtoj dy fitore njëra pas tjetrës.

Futbollistët u dukën mjaftë të motivuar për duelin e sotëm dhe luftuan mjaftë për të marrë tre pikët.

Motivimi i futbollistëve filloi qysh dje kur trajneri i skuadrës, Tahir Batatina postoi një shkrim interesant në profilin e tij në facebook.

Trajneri iu tregoi të gjithëve se pse Llapi nuk duhet të dorëzohet asnjëher, duke përmendur shumë prej legjendave të qytetit.

Shkrimi i plotë i Tahir Batatinës:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments