No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ballkani nuk lejoi befasi, Llapi merr tri pikë të mëdha ndaj Arbërisë

Ballkani nuk lejoi befasi, Llapi merr tri pikë të mëdha ndaj Arbërisë

Është mbyllur xhiroja e 17-të në Superligë. Ballkani dhe Llapi kanë rrëmbyer nga tri pikë duke i mundur Trepçën ’89, respektivisht Arbërinë.

Ballkani, që humbi ditë më parë nga Drita duke humbur edhe kreun në renditje, është shfryer te Trepça ’89, pasi e mundi 2-0 në xhiron e 17 të Superligës.

Ekipi i Ismet Munishit të dy golat i shënoi në pjesën e dytë.

Edvin Kuç shënoi për epërsinë në minutën e 62’, derisa për rezultatin përfundimtar shënoi Nazmi Gripsh në fund të ndeshjes.

Ballkani ka shkuar në kuotën e 38 pikëve pas kësaj fitore, një më pak se Drita – ndërsa Trepça ’89 bie në pozitën e shtatë me 20 pikë.

Arbëria 1-2 Llapi

Llapi mori tri pikë të arta në udhëtim te Arbëria e Dobrajës në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 12 në Superligë.

Elvis Prençi në minutën e 30’ dhe Kastriot Selmani në atë të 39’ shënuan për fitoren e Llapit, derisa për Arbërinë golin e nderit e shënoi Labinot Ibrahimi.

Pas kësaj fitore, Llapi ka shkuar në kuotën e 17 pikëve, duke tentuar ndeshje pa ndeshje të ngrihet në renditje dhe të ikë nga zona e rrezikshme, rënies në Ligën e Parë.

Aktualisht gjendet në vendin e nëntë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments