No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR United luan vetëm dy minuta, Leipzig e eliminon nga Champions League

United luan vetëm dy minuta, Leipzig e eliminon nga Champions League

Manchester United është eliminuar nga Champions League pas humbjes 3-2 të pësuar në fushën e Leipzig-ut.

Skuadra e Nagelsmann ka dominuar ndeshjen nga fillimit dhe ka qenë duke prishur gjithçka në minutat e fundit.

Pas avantazhit 3-0 të siguruar nga skuadra e Red Bull falë golave të Angelino (2′), Haidara (13′) dhe Kluivert (69′), United ka shënuar dy gola të shpejtë me Fernandes (80′) dhe Pogba (82′), por nuk ka arritur të gjejë golin që do të shmangte eliminimin.

Një rezultat ky që ka kualifikuar automatikisht edhe PSG-në, që e ka ndërprerë ndeshjen kundër Basaksehir për protesta ndaj fjalëve fyese të arbitrit të katërt kundrejt ndihmëstrajnerit të turqve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments