No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Shorti i UEFA-s vë përballë sërish Shqipërinë dhe Serbinë

Shorti i UEFA-s vë përballë sërish Shqipërinë dhe Serbinë

Shorti i tërhequr sot nga UEFA në Nion të Zvicrës për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2022 në grupmoshën 19-vjeç ka vendosur që të kemi sërish përballje ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë. Në fakt, këto dy ekipe janë shortuar në Grupin 7, së bashku me Francën dhe Maqedoninë e Veriut. Ndeshjet do të zhvillohen në formë mini-grupi në vjeshtën e ardhshme, derisa vendi nikoqir do të vendoset në ditët në vijim nga UEFA. Ndërkohë, Kuqezinjtë U17 janë përfshirë në Grupin 12, së bashku me Italinë, Skocinë dhe Irlandën e Veriut.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Recent Comments