No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Racizmi në Paris, reagon edhe presidenti i Turqisë

Racizmi në Paris, reagon edhe presidenti i Turqisë

Për ngjarjen e ndodhur sonte në Paris mes PSG dhe Basaksehir, ndeshja e fundit në grup në Champions League (e pezulluar pasi arbitri i katërt përdori shprehjen “negro” kundrejt ndihmës trajnerit Pierre Webo te klubi turk) ka reaguar edhe presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan në rrjetet sociale. Gjithashtu edhe president i Basaksehir.

“Unë i dënoj me forcë thirrjet raciste të bëra kundër Pierre Webo dhe besoj se hapat e nevojshëm do të ndërmerren nga UEFA. Ne jemi pa kushte kundër racizmit dhe diskriminimit në sport dhe në të gjitha fushat e jetës. # Notoracism”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments