No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventusi i hakmerret Barcelonës

Juventusi i hakmerret Barcelonës

Misioni u krye me sukses! Dukej e pamundur por në futboll nuk flitet kurrë me siguri për diçka, pasi mund të ndodhë edhe që Juventusi i cili nisej në vend të dytë drejt Camp Nou, të parakalojë Barcelona dhe të fitojë grupin e tij!

Kjo vetëm pas një fitore të rëndësishme dhe historike për bardhezinjtë në fushën e katalanasve. Një sukses 3-0 që ishte e vetmja rrugë për të kapur kreun e grupit pasi në Torino Barcelona fitoi 2-0.

Një dominim absolut për bardhezinjtë në pjesën e parë, por sidomos një Ronaldo që në shtëpinë e Messit do të shënojë 2 gola, edhe pse të dy me 11-të metërsh (njëri i fituar nga vetë ai për duel me Araujo, kurse tjetri nga prekja me dorë e Lenglet).

Një ndeshje e tensionuar ku sigurisht arbitri përdori VAR të paktën 4 herë brenda 90 minutave për episode të dyshimta.

Në mes të dy golave të CR7, edhe ai i amerikanit McKennea, i jashtëzakonshëm për të ndërtuar aksionin dhe finalizuar.

Barcelona që iu afrua golit disa herë dhe Messi në një natë pafat dhe jo. De Jong luajti gjithashtu mirë, ndërsa shumë pak u panë Griezmann, Pjanic & Co.

Bonuçi shënon edhe të katërtin, por arbitri anulon me të drejtë. Juventusi është skuadra e parë italiane në histori që shënon 3 gola në Camp Nou. Pirlo buzëqesh, Juventusi i tij tashmë doli në pah…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments