No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR A po e merr Lorik Cana drejtimin e Vëllaznimit?

A po e merr Lorik Cana drejtimin e Vëllaznimit?

Njëri nga klubet më me traditë në futbollin kosovar, Vëllaznimi i Gjakovës, aktualisht nuk qëndron mirë as në aspektin organizativ e as në atë të rezultateve në Ligën e Parë. Megjithatë, për tifozët e klubit kuqezi ka lajme të mira dhe shpresë se e ardhmja do të jetë pozitive.

Në fakt, sot në Tiranë janë takuar Gentian Cani, Lorik Cana, Gazmend Boshnajaku dhe Edi Luzha, të cilët kanë diskutuar për gjendjen e vështirë nëpër të cilën po kalin klubi me traditë në futbollin kosovar dhe për të ardhmen e Vëllaznimit, raporton RTK. Ky takim pritet të jap fryte në janar, kur pritet të ndodhin ndryshime të mëdha në klubin gjakovar. Vëllaznimi e mbylli stinorin vjeshtor në pozitën e 8-të në Grupin A të Ligës së Parë, me vetëm 14 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments