No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ndodh edhe kjo; Ndërprehet ndeshja Paris-Istanbul, shkak racizmi!

Ndodh edhe kjo; Ndërprehet ndeshja Paris-Istanbul, shkak racizmi!

Ndeshja e Ligës së Kampionëve ndërmjet Paris Saint Germain-t dhe Istanbul Basaksehir është ndërprerë.

Protesta e bujshme lindi nga akuzat e Demba Ba kundër zyrtarit të katërt, Sebastian Coltescu.

Sulmuesi i Basaksheir, në pankinë sonte, akuzoi ndihmësin e arbitrit se kishte adresuar epitete raciste kundër lojtarëve të zinj (duket se ai përdori termi “negrito”, duke e justifikuar atë me një njohuri të dobët të anglishtes).

Arbitri Haţegan bëri çdo përpjekje për të qetësuar gjendjen shpirtërore dhe për të rifilluar lojën, por të gjitha përpjekjet ishin të kota.

Delegati i UEFA-s gjithashtu doli në fushë, së bashku me Leonardo.

Tani për tani loja është pezulluar, do të ketë azhurnime të reja për 10 minuta.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Recent Comments