No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ujkani: Mund të fitojmë pikë ndaj Greqisë dhe Gjeorgjisë

Ujkani: Mund të fitojmë pikë ndaj Greqisë dhe Gjeorgjisë

Portieri i Kosovës, Samir Ujkani, pranon se grupi për kualifikimet e kampionatit botëror “Katari 2022” është shumë i fortë. Por, shpreson me Kosovën të fitojë pikë ndaj Greqisë dhe Gjeorgjisë. Ai ka theksuar se Spanja është favorite e Grupit B, derisa Suedinë e vlerëson po ashtu nivel më të lartë se Kosova.

“Është një grup interesant për ne dhe shumë i fortë. Kemi Spanjën, një prej ekipeve më të mira në botë dhe është favorite e grupit. E kemi ditur që do ta kemi një ekip kaq të fortë në grup. Edhe Suedia është në nivel të lartë, derisa e kemi Greqinë ku kemi treguar se mund t’i bëjmë konkurrencë dhe Gjeorgjinë që është në nivelin tonë dhe duhet të synojmë të marrim më shumë pikë ndaj saj. Duhet të shkojmë ndeshje për ndeshje, pasi Kosova nuk është Brazil, Spanjë apo Itali. Kosova është ende e re, por mendoj se grupi është rritur. Kemi bërë si ekip shumë ndeshje së bashku dhe normalisht edhe populli edhe ne kemi nevojë të kemi sukses, por duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë dhe të luftojmë ndeshje për ndeshje për t’i fituar pikët e plota”, ka thënë Ujkani të hënën për KOHËN.

Kosova është përballur me Greqinë në kuadër të edicionit të dytë të Ligës së Kombeve. Në ndeshjen e luajtur në Athinë ka barazuar, kurse në Prishtinë ka pësuar. Ndaj Suedisë B, Kosova B humbi në fillim të këtij viti.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments