No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pjaniç pishman që shkoi te Barça: Më mungon Italia!

Pjaniç pishman që shkoi te Barça: Më mungon Italia!

“Kisha nevojë për stimuj të rinj. Pas 9 vitesh në Itali, kisha nevojë për sfida të reja dhe Barcelona ishte ëndrra ime, ndaj jam shumë i lumtur që erdha këtu”.

Me këto fjalë prezantohej Miralem Pjanic në verë, kur vendosi t’i bashkohet Barcelonës, por kur kanë kaluar vetëm 3 muaj, duket se boshnjaku është penduar tërësisht dhe kujton me nostalgji kohën kur luante në kampionatin italian.

Deri tani mesfushori ka luajtur vetëm 6 ndeshje në kampionat, 5 prej të cilave i ka nisur nga stoli, ndërsa në Ligën e Kampionëve ka luajtur të gjithë ndeshjet, por ende nuk konsiderohet titullar nga trajneri Koeman.

“Dua të luaj më shumë dhe sinqerisht nuk e kuptoj pse është krijuar kjo situatë. Kur trajneri më ka aktivizuar, kam luajtur mirë. Më shumë se kaq nuk di çfarë të bëj. Nëntë vitet e mia në Itali kanë qenë shumë të bukura. Te Roma dhe Juventusi jam ndjerë shumë mirë, kam kaluar sezone të mrekullueshme. Megjithatë tani jam në klubin më të madh në botë dhe dua të kaloj me sukses edhe këtë sfidë”, u shpreh Pjanic.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments